Dietetyczny sos pikantny

20160611_185033_Fotor

Diety nie byłyby takie złe, gdyby nie (często) nijaki, mdły smak potraw. Dlatego – po przepisie na błyskawiczny sos czosnkowy – przyszedł czas na równie szybki i smaczny sos pikantny. Delikatnie pomidorowy, wyrazisty smak i dość duża ostrość znakomicie potrafią wzbogacić każde danie bez wyrazu. A robi się go w minutę!

0.

Lista zakupów:

  • Jogurt naturalny 0% (150 ml)
  • 2 łyżeczki koncentratu pomidorowego
  • 2 szczypty soli
  • 1 łyżeczka ostrej papryki
  • Solidna szczypta bazylii


1

Przekładamy wszystkie produkty do jednej miski.


2

Wszystko dokładnie mieszamy. Gotowe!


Smacznego!Dlaczego zamieściłem ten przepis?

Po pierwsze: jest błyskawiczny i skuteczny.
Reguła Pareto mówi, że 20% pracy pozwala osiągnąć 80% efektu, pozostałych 80% pracy zaś odpowiada jedynie za 20% efektu. Podobnie jest z tym sosem – przygotowuje się go w minutę, a potrafi w 80% wpłynąć na smak dania.

Po drugie: jest zdrowy i dietetyczny.
Zawiera same zdrowe, niskokaloryczne składniki. Ostra papryka pobudza metabolizm, krążenie i zwiększa odporność organizmu. Stanowi też bogate źródło witamin.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Dietetyczny sos pikantny

  1. Dobrze przygotowana dieta nie musi być mdła 😉 Jednym z wielu kluczy do osiągnięcia wymarzonej sylwetki to dodawanie dużej ilości przypraw 🙂 Aczkolwiek ten sos wygląda naprawdę smacznie 😉 Tylko dodałabym więcej chilli 🙂

    1. Dzięki za komentarz! Jednak więcej chilli tu nie jest potrzebne, zapewniam – moja żona nie chciała tknąć tego sosu, bo był dla niej zbyt ostry. Dla mnie – fana ostrości – w sam raz. 🙂 Zachęcam do spróbowania w podanych proporcjach i ewentualnie potem doprawienia pod swój smak. 🙂 No i oczywiście informacji, czy faktycznie tej ostrości brakowało. 🙂

Wypowiedz się!